SERIA ŁĄCZĄCA PROWINCJONALNY CZARNY KRYMINAŁ I SUPERBOHATERSKĄ AKCJĘ.
"Local Man" jest efektem współpracy Tony'ego Fleecsa, twórcy "Stray Dogs", oraz znanego z "Odrodzenia" Time'a Seeleya.
Jack Xaver, niegdyś wschodząca gwiazda będącej medialną sensacją supergrupy Trzecia Generacja, miał wszystko, czego dusza zapragnie. Ale kiedy z powodu kontrowersyjnych wydarzeń Crossjack musi na powrót wprowadzić się do mamusinej piwnicy w środkowo-zachodniej mieścinie, Jack – z trudem – stara się dopasować do świata, który niegdyś porzucił.
... I nagle trup zaczyna ścielić się gęsto.
Wydanie zawiera materiały opublikowane pierwotnie w „Local Man #1-9“ oraz „Local Man: Gold“.
Local Man opowiada o Jacku Xavierze, znanym niegdyś jako Crossjack, superbohaterze będącym częścią znanej i potężnej grupy Trzecia Generacja. To wszystko jest jednak przeszłością, a on sam po pewnych wydarzeniach opuścił szeregi drużyny i postanowił wrócić do rodzinnego miasteczka. Spotyka się on tam z wyraźną nieufnością, a ponadto sam musi dopasować się do reguł starego świata i zapomnieć o swojej superbohaterskiej naturze. Jego sytuacja jeszcze mocniej się komplikuje gdy wplątuje się on w serię lokalnych zbrodni. Sprawa ta wymaga od niego jednak działania bardziej jako detektyw niż heros, którym był.
Tim Seeley (scenariusz) i Tony Fleecs (rysunki) połączyli tu siły, aby stworzyć album, gdzie klasyczne superbohaterskie motywy mieszają się z całkiem zgrabnym kryminałem. Zaprezentowane tu treści nie są jednak niczym nowym, co już wcześniej nie pojawiłoby się w innych komiksach. W żadnym stopniu nie umniejsza to jednak jakości tytułu, który potrafi mocno zaangażować czytelnika.
W albumie pojawiają się motywy wyobcowania, rozczarowania i powrotu do korzeni. Jack, zamiast być uosobieniem herosa, próbuje o tym zapomnieć i na nowo ułożyć swoje życie. Seeley przedstawia go nie jako niezłomnego bohatera, lecz jako człowieka, który przechodzi kryzys tożsamości, próbując odnaleźć się w roli zwykłego mieszkańca, który wciąż nosi brzemię przeszłości.
Komiks nie jest więc typową, pełną akcji opowieścią o herosach. Zamiast tego opiera się bardziej na psychologicznej głębi postaci, jej relacjach i motywacjach dodając do tego wątki kryminalne. Obok tego twórca wplata do treści odrobinę charakterystycznego dla lat dziewięćdziesiątych humoru, który dobrze równoważy mroczniejsze fragmenty dzieła i tym samym mocniej przyciągając uwagę odbiorcy.
Scenariusz nie jest jednak pozbawiony swoich widocznych wad. Historia momentami robi się tu nazbyt chaotyczna. Autor przeskakuje pomiędzy poszczególnymi wątkami, nie pozwalając im odpowiednio wybrzmieć, co tłamsi zawarty w nich ładunek emocjonalny. Pewne problemy są również z tempem scenariusza, które jest nierówne. Raz akcja szybka mknie do przodu, w innych momentach zaś zatrzymuje się na dłuższą chwilę...
Autor: POPKulturowy KociołekData: 29.10.2024
DOSTAWA
DARMOWA dostawa powyżej 299 zł!
Realizacja dostaw poprzez:
OPINIE
Nasza strona używa plików cookies, w celu ułatwienia Ci zakupów. Więcej informacji znajdziesz w
polityce prywatności