OPIS
Paweł „Szaweł” Płóciennik to prawdziwy człowiek orkiestra. Twórca, który realizuje się w różnych dziedzinach sztuki. Jest muzykiem, malarzem, animatorem i twórcą komiksów. Co więcej, w każdej z tych dziedzin stara się cały czas odkrywać i pokazywać coś nowego. Nie ogranicza się do jednego gatunku muzycznego czy stylu rysunkowego. Każda jego produkcja to kolejny eksperyment. Płóciennik to poza tym świetny obserwator otaczającej nas rzeczywistości. Tak w muzyce czy animacji, jak i w malarstwie czy komiksie szuka tematów ważnych, a jednocześnie bliskich każdemu z nas. Jego najnowszy projekt to kolejna z takich obserwacji.
Pinki – bohater jego najnowszego komiksu – to warszawska legenda. Ostatni polski hipis, pierwszy polski hipster, inteligentny włóczęga – można mówić o nim na wiele sposobów, ale i tak najlepiej określi go przymiotnik „niesamowity”. Jest to człowiek, który zwiedził pół świata, spał tygodniami na paryskich ławkach i uścisnął dłoń Frankowi Zappie. Człowiek, który jest jednym z symboli Warszawy i choć tu mieszka, to historia jego życia związana jest z całą Europą i bez wątpienia dla całej Europy będzie tak samo uniwersalna.
Bartosz Sztybor
Biograficzna opowieść o "Pinkim", jednym z pierwszych hipisów w Warszawie, wciąż aktywnym. "Wolnym duchu z niesamowitą przeszłością" - jak mówi sam Szaweł.
PINKI - charakterystyczna postać warszawskiego undergroundu, duchowo związany z Placem Zbawiciela, zawodowo z wydziałem rzeźby ASP, włóczęga, mistyk, hipis, przyjaciel... od teraz również bohater komiksowy.
Warszawski artysta, znany nie tylko z tworzenia komiksów, ale również jako muzyk i współtwórca takich projektów jak Apacze z Wolnej Vvoli i Obiboki, celowo zmienił styl dla powieści graficznej o Pinkim.
Autor przygotował 187 stron komiksu i 13 stron dokumentacji.
Animacja: Janusz Ordon
Dżwięk: Michał Truong
Rysunki: Paweł Płóciennik